FutureTech Yarışma Takvimi

FutureTech Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi

26 Temmuz 2024

Ön Jüri Değerlendirmesiyle 20 Finalistin Belirlenmesi

Ağustos 2024

Jüri İkinci Değerlendirmesiyle 10 Finalistin Berlirlenmesi

Ağustos 2024 

10 Finalist için Üretim Aşaması

-

Yarışma Finali

Kasım 2024

 

A. BİRİNCİ DEĞERLENDİRME

Ağustos 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan ön jüri değerlendirmesinde, adayların internet ortamında sundukları başvuru dosyaları, adayların isimleri ve bilgileri gizli olacak şekilde incelenerek birinci değerlendirme yapılacak ve ikinci değerlendirme aşamasına kabul edilecek olan 20 aday belirlenecektir. Değerlendirme sonuçları https://www.futuretexistanbul.com/ internet sitesinde ilan edilecektir.

B. İKİNCİ DEĞERLENDİRME

Jüri fiziki numuneler üzerinden ikinci değerlendirmesini Ağustos 2024 tarihinde yapacaktır. İkinci değerlendirmede, adaylar projelerini jüriye sözlü olarak sunacaklardır. Adaylar ile görüşme, taleplerine istinaden telekonferans şeklinde de yapılabilecektir. Jüri ikinci değerlendirme sonucunda finale kalacak 10 adayı belirleyecektir. Sonuçlar aynı gün internet sitesinde ilan edilecektir.

C. 10 FİNALİST İÇİN ÜRETİM AŞAMASI

Final aşamasına kalan 10 adayın projeleri; endüstriyel tasarımları, üretilen/ üretilmek istenen proje numuneleri için İTHİB’in herhangi bir yükümlülüğü bulunmamakta olup; bununla birlikte ihtiyaç halinde İTHİB tarafından belirlenecek firmalara yönlendirme sağlanabilecektir. Firmaların numune üretim sürecini ve diğer tüm süreçleri yarışmacının takip etmesi gerekmektedir. Projeleri üretim aşamasına kalan adayların üretici ile çalışabilmeleri için seyahat ve konaklama giderleri, talep edilmesi halinde organizasyon tarafından karşılanacaktır.

D. FİNAL AŞAMASI

Yarışma finalinin Kasım 2024 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Finalistler, projeleri ilk olarak final jürisine özel bir ön sunum ile gösterecektir. Jüri özel sunumundan sonra projeler aynı gün gerçekleştirilecek olan final gecesinde sunulacaktır. Jüri tarafından ödüle değer bulunan projeler, final gecesinde ilan edilecektir. 10 finalistin final günü için İstanbul’a geliş gidiş ve konaklama giderleri organizasyon tarafından karşılanacaktır.