FutureTech Yarışma Takvimi

FutureTech Yarışma Takvimi

Son Başvuru Tarihi

18 Temmuz 2022

Ön Jüri Değerlendirmesiyle 20 Finalistin Belirlenmesi

26 Temmuz 2022

Jüri İkinci Değerlendirmesiyle 10 Finalistin Berlirlenmesi

17 Ağustos 2022

10 Finalist için Üretim Aşaması

18 Ağustos –  Kasım 2022

Yarışma Finali

15 Kasım 2022

 

A. BİRİNCİ DEĞERLENDİRME

26 Temmuz 2022 Salı günü gerçekleştirilecek olan ön jüri değerlendirmesinde, adayların internet ortamında sundukları başvuru dosyaları, adayların isimleri ve bilgileri gizli olacak şekilde incelenerek birinci değerlendirme yapılacak ve ikinci değerlendirme aşamasına kabul edilecek 20 aday belirlenecektir. Değerlendirme sonuçları https://www.futuretexistanbul.com/ internet sitesinde ilan edilecektir.

B. İKİNCİ DEĞERLENDİRME

Jüri fiziki numuneler üzerinden ikinci değerlendirmesini 17 Ağustos 2022 Çarşamba günü yapacaktır. İkinci değerlendirmede, adaylar projelerini jüriye sözlü olarak sunacaklardır. Adaylar ile görüşme, taleplerine istinaden telekonferans şeklinde de yapılabilecektir. Jüri ikinci değerlendirme sonucunda finale kalacak on adayı belirleyecektir. Sonuçlar aynı gün internet sitesinde ilan edilecektir.

C. 10 FİNALİST İÇİN ÜRETİM AŞAMASI

Final aşamasına kalan on adayın projeleri; endüstriyel tasarımları, üretilen/ üretilmek istenen proje numuneleri için İTHİB’in herhangi bir yükümlülüğü bulunmamakta olup; bununla birlikte ihtiyaç halinde İTHİB tarafından belirlenecek firmalara yönlendirme sağlanabilecektir. Firmaların numuneleri üretimi ve diğer tüm süreçleri yarışmacının takip etmesi gerekmektedir. Projeleri üretim aşamasına kalan adayların üretici ile çalışabilmeleri için seyahat ve konaklama giderleri talep etmeleri halinde organizasyon tarafından karşılanacaktır.

D. FİNAL AŞAMASI

Yarışma finalinin 15 Kasım 2022 ayı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Finalistler, projeleri ilk olarak final jürisine özel bir ön sunum ile gösterilecektir. Jüri özel sunumundan sonra projeler aynı gün gerçekleştirilecek final gecesinde sunulacaktır. Jüri tarafından ödüle değer bulunan projeler, final gecesinde ilan edilecektir. On finalistin final günü için İstanbul’a geliş gidiş ve konaklama giderleri organizasyon tarafından karşılanacaktır.