FutureBase International

FutureBase International

I. ÖDÜLLER

Yarışma ödülleri Ticaret Bakanlığı onaylarına tabiidir. Söz konusu yarışmanın yurt dışında eğitim hakkına ilişkin detaylı bilgi için Tasarım Organizasyonu Desteğine İlişkin 22/09/2022 tarihli 5973 sayılı Genelgeye bağlantı linki üzerinden erişilebilmektedir: Tasarım Organizasyonu Desteği (ticaret.gov.tr) Dereceye giren ilk 3 finalist şartları sağlaması halinde 2 yıl içerisinde yurtdışı eğitim ödülü kullanabilirler.

A. MADDİ ÖDÜLLER

Birinci olan yarışmacıya 200.000 TL, ikinciye 150.000 TL ve üçüncüye 100.000 TL (İlk 3 dereceye yabancı finalist girdiği takdirde Euro olarak ödenecektir.) para ödülü verilecektir. Ayrıca jürinin belirlediği bir yarışmacıya 60.000 TL onur özel ödülü verilecektir. Para Ödülleri, ödüllerin açıklanmasını takip eden bir ay içinde sahiplerine iletilecektir.

B. YARIŞMA ÖZEL ÖDÜLLERİ (SADECE TÜRK VATANDAŞLARINA)

İlk üç Finalist arasından Ticaret Bakanlığı tarafından uygun görülen yarışmacılara, İTHİB tarafından belirlenecek, tasarımla ilgili bir eğitim kurumunda, %90 devamlılık ve başarı şartıyla yurt dışı eğitim hakkı tanınacaktır.

C. DİĞER ÖDÜLLER

İlk 3’e giren yarışmacılara 6 ay yabancı dil eğitimi imkânı, yine dereceye giren ilk 3 tasarımcıya İTHİB tarafından belirlenecek uluslararası bir fuar ziyareti imkânı ve tüm finalistlere İstanbul Moda Akademisi’nde burslu ders imkânı sağlanacaktır.